Muhteşem Yüzyıl'da Pargalı İbrahim Paşa'nın ölüm sahnesi izle

Muhteşem Yüzyıl'da Pargalı İbrahim Paşa'nın ölüm sahnesi izle

Muhteşem Yüzyıl - Pargalı İbrahim Paşa'nın ölüm sahnesi izle.Pargalı'nın ölümü Twitter'da.Muhteşem Yüzyıl'ın bu akşamki bölümünde Pargalı İbrahim Paşa, Kanuni Sultan Süleyman'ın emriyle dilsiz cellatların elinde son nefesini verecek.

Dizinin müdavimleri de daha yeni bölüm başlamadan ekran karşısına geçti. Bir yandan da Twitter'da Pargalı'nın ölümüyle ilgili fikirlerini yazmaya başladılar.


İşte ünlülerin Pargalı İbrahim Paşa'nın ölümüyle ilgili bazıları esprili yorumları:

 

Berna Laçin: Pargalı'sız Muhteşem Yüzyıl Alex'siz FB gibi.

 

Arzu Çağlan (Radyocu):Bu akşam Muhteşem Yüzyıl' ı ilk defa seyredeceğim; Pargalı' yı Güney Kore mafyası uçan ejdarhalar nasıl öldürmüş, görmem lazım..

 

Osmantan Erkır: Biliyorum bugün Muhteşem Yüzyıl dolayısyla tarihi bir gün. Ben de az sonra tarihi bir belge yayınlayacağım!

 

Sezin Erbil Yazgan: Muhteşem Yüzyıl izlenir bu bölüm.

 

Twitter'da açılan pargalı ölürse hashtag'ına da ünlüler yorum yağdırdı. Bunlardan biri de Demet Akalın. İşte Akalın'ın yorumu: #pargalıölürse hatice sultanin surati nolur acep ..

 

Pargalı İbrahim Paşa'nın öldürülme sahnesi izle

Muhteşem Yüzyıl'ın bir önceki bölümünde kendisine hakaret eden adamın idam edilmesi kararını veren İbrahim Paşa, Ömer tarafından galeyana getirilen halkın tepkisinden de çekinmemişti.

 

Ebusduud yönetiminde toplanan mahkeme tarafları dinlemiş ve İbrahim ve Hürrem'in beklentilerinin çok dışında bir karar almıştı. Gülizar'ın ölmeden önce söyledikleri Süleyman'ın kafasını allak bullak etmişti. Süleyman, Hürrem'in Şehzade Mustafa'nın ölümünde parmağı olabileceği ihtimali karşısında bocalamış; diğer yandan da İbrahim Paşa'nın Hürrem'e tuzak kurmuş olabileceği ihtimali üzerinde durmuştu. Şehzade Mustafa'nın Manisa'da yası tutulurken cariyelerden birinin hamile olduğu haberi gelmişti. Haberi duyan Fatma sinir krizleri geçirmiş ve akli dengesini kaybetmişti. Mihrimah Sultan'ın istediği olmuş ve Şehzade Mehmet, Nurbahar'ın bebeğinin alınmasını emretmişti. Bu kararından son anda vazgeçen Şehzade Mehmet, bebeğin alınmasını engelleyemeyecek kadar geç kalmıştı.

 

Tarih kitaplarının yazdığı gerçek oluyor. Pargalı İbrahim, Kanuni'nin Şeyhülislam Ebusuud Efendi'nin verdiği fetvayla kendi fermanını çiğnemesi üzerine idam ediliyor. Kadim dostunu iftara davet edecek olan Kanuni, arkadaşıyla son kez yemek yiyerek onu sonsuzluğa uğurlayacak. Böylece Hürrem'in rakibi, Kanuni'nin dostu ve Hatice'nin aşkı Pargalı, Muhteşem Yüzyıl'a veda edecek. 16 Ocak Çarşamba akşamı seyircileri Star TV ekranlarına kilitlemeye hazırlanan Muhteşem Yüzyıl 82. Bölümde Hürrem, Kanuni'nin İbrahim hakkında alacağı karardan habersiz, İbrahim'den kurtulma planları yapmaya devam edecektir. Şah Sultan'la arasının iyi olmasından dolayı da Hürrem, mutlu olacaktır. Vakfın çalışmalarına onu da dahile edecek olan Hürrem, Şah Sultan'ın eşinin ve kızının saraya gelişiyle büyük bir oyunun içerisinde olduğunu anlayacaktır. Nurbahar'ın bebeğini düşürmesinden dolayı vicdan azabı yaşayacak olan Şehzade Mehmet, Mihrimah'ın sırrının ortaya çıkmasıyla onu suçlamaya başlayacaktır. Hürrem, iki kardeşin arasındaki kavgaya dahil olarak olayın büyümesine sebep olacaktır.

 

Heyecan dolu sahneleriyle Muhteşem Yüzyıl 82. Bölümüyle 16 Ocak Çarşamba akşamı Star TV'de!

 

Yorumlar

Sabir Abbaszade

ibrahimin olmune cok uzuldum

ibrahim dogan

evet aynen katılıyorum ısık hanıma cok uzucu olaydı bencede