MTSAS B sınıfı ehliyet sınav sonuçları 12 Kasım ehliyet sonuçları

MTSAS B sınıfı ehliyet sınav sonuçları 12 Kasım ehliyet sonuçları

B sınıfı ehliyet sonuçları burada..MEB, 2 Kasım Ehliyet sınavını yaptı. Peki Ehliyet Sınav Sonuçları açıklandı mı? Sürücü adayları Ehliyet Sınav Sonuçlarını bekliyor.

2 Kasım ehliyet sınavına giren sürücü adayları soru ve cevapların açıklanmasından sonra Ehliyet sınav sonuçlarının duyurulmasını bekliyor. 2 Kasım Ehliyet sınav sonuçlarının açıklanma tarihi MEB'in sitesindeki MTSAS uygulama takviminde yer alıyor.

 

MTSAS uygulama takvimine bağlı kalınırsa 2 Kasım ehliyet sınav sonuçları 12 Kasım 2013 Salı günü açıklanacak. Fakat MEB daha önceki ehliyet sınav sonuçlarınından bazılarını MTSAS uygulama takvimindeki tarihten daha önce açıklamıştı. Bu sebeple sürücü adayları 12 Kasım tarihini 2 Kasım Ehliyet sınav sonuçlarının açıklanacağı en son tarih olarak bilmeliler.

 

Ehliyet sınav sonuçları bu aralar en revaşta aramalardan biri çünkü en son 2 Kasım tarihinde ehliyet sınavı yapılmıştı ve  'ehliyet sınav sonuçları' açıklanma tarihi olarak meb bugünü işaret etmişti..

 

SONUÇLARI KONTROL ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

 

Öncelikle 2 Kasım ehliyet sınavına giren bütün yeni sürücü adaylarına habermolasi.com olarak başarılar dileriz!

 

Sınav sonuçları açıklanıncaya kadar ve açıklandıktan sonra da sınavla ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum yaz bölümünden paylaşabilirsiniz.

 

EHLİYET SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

 

MEB sitesinde MTSAS sınav takvimini incelediğimiz zaman en son yapılan (2 Kasım) ehliyet sınav sonuçlarının 13 Kasım(bugün) Salı günü açıklanacağını görmekteyiz, fakat aynı sınav takviminde sonuçların saat kaçta açıklanacağına dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

 

Daha önceki sınav haberlerimizden gördüğümüz kadarıyla meb sitesindeki yoğunluğu azaltmak adına mesai bitimine kadar beklemekte ve en geç saat 17:00'a kadar sonuçları açıklamakta.

 

Bu bilgiyi siz değerli okuyucularımıza şimdiden verelim sonuçlar mutlaka bugün açıklanacaktır ama öğleden sonrayı bulmaktadır açıklama.

 

Aşağıdaki sayfa MEB sitesinden canlı olarak alınmaktadır, bu sayfayı sık sık yenilemeniz durumunda sınav sonuçları açıklandığı an 2 Kasım Sınav sonuçları ibaresini göreceksiniz, ardından T.C Kimlik numaranızı girerek sınavdan kaç puan aldığınızı sorgulayabilirsiniz.

 

2 Kasım ehliyet sınavına giren sürücü adayları soru ve cevapların açıklanmasından sonra Ehliyet sınav sonuçlarının duyurulmasını bekliyor. 2 Kasım Ehliyet sınav sonuçlarının açıklanma tarihi MEB'in sitesindeki MTSAS uygulama takviminde yer alıyor. MTSAS uygulama takvimine bağlı kalınırsa 2 Kasım ehliyet sınav sonuçları 12 Kasım 2013 Salı günü açıklanacak. Fakat MEB daha önceki ehliyet sınav sonuçlarınından bazılarını MTSAS uygulama takvimindeki tarihten daha önce açıklamıştı. Bu sebeple sürücü adayları 12 Kasım tarihini 2 Kasım Ehliyet sınav sonuçlarının açıklanacağı en son tarih olarak bilmeliler.

2 Kasım 2013 ehliyet sınavından bir sonraki ehliyet sınavı ise 14 Aralık 2013 tarihinde yapılacak. Ehliyet sınavına 1996 doğumlular gün ve ay olarak doldurmuş olanlar A2 ve H sınıfı sürücü belgesi için kayıt yaptırabilirler. 1995 doğumlu olup gün ve ay olarak 19 yaşından gün almaları halinde B sınıfı ehliyet için başvuruda bulunabilirler. 1991 doğumlular ağır vasıta (c-d-e) sürücü belgesi için ve yaşını daha önce doldurmuş olanlar müracaat edebilir.

Trafik ve Çevre Bilgisi: Sınavda 50 soru vardır. 35 soruya doğru yanıt vermeniz halinde 70 puan alarak sınavda başarılı olmuş sayılırsınız.

Motor ve Araç Tekniği Bilgisi : Sınavda 40 soru vardır. 28 soruya doğru yanıt vermeniz halinde 70 puan alarak sınavda başarılı olmuş sayılırsınız.

İlk yardım ve Sağlık Bilgisi: Sınavda 30 soru vardır. 21 soruya doğru yanıt vermeniz halinde 70 puan alarak sınavda başarılı olmuş sayılırsınız

Baraj her ders için ayrı ayrı 70 puan olup YANLIŞ cevap DOĞRU cevabı etkilemez.

Motorlu Taşıtlar Sınav Tarihleri:

MTSAS 2013-7 14 Aralık 2013 Cumartesi

2013 Motorlu Taşıt Sürücü Sınavı (MTSS) Ehliyet sınavı hakkında bilgi:

. Her yıl olduğu gibi bu senede yılda 7 kez Ehliyet Sınavı yapılmaktadır. Ehliyet sınavında Teorik ve Pratikolmak üzere iki gruptan oluşmaktadır. Teorik kısım 3 bölümden oluşur ve bunlar Trafik, İlk Yardım ve Motor Bilgisinden oluşmaktadır. Bu bölümlerden toplam soru ve süre miktarı değişmektedir.

. A1 - A2 ehliyeti almak için İlk Yardım (15), Trafik ve Çevre (20), Motor ve Araç Tekniği (10) toplamda 45 soru sorulmakta ve 60 dakika süre tanınmaktadır.

. B ehliyeti almak için İlk Yardım (15), Trafik ve Çevre (25), Motor ve Araç Tekniği (20) toplamda 60 soru sorulmakta ve 75 dakika süre tanınmaktadır.

. C - D - E ehliyeti almak için İlk Yardım (15), Trafik ve Çevre (25), Motor ve Araç Tekniği (20) toplamda 60 soru sorulmakta ve 75 dakika süre tanınmaktadır.

. F - G ehliyeti almak için İlk Yardım (15), Trafik ve Çevre (20), Motor ve Araç Tekniği (15) toplamda 50 soru sorulmakta ve 65 dakika süre tanınmaktadır.

. H ehliyeti almak için İlk Yardım (15), Trafik ve Çevre (25), Motor ve Araç Tekniği (0) toplamda 40 soru sorulmakta ve 50 dakika süre tanınmaktadır.

Ehliyet Belge Sınıflandırması

. A1 Motorlu Bisiklet
. A2 Motosiklet
. B Otomobil, Minibüs, Kamyonet
. C Kamyon
. D Çekici
. E Otobüs
. F Lastik Tekerlekli Traktör
. G İş Makinesi Türünden Motorlu Araçlar
. H Hasta ve Sakatların Kullanabilecekleri Özel Tertibatlı Motosiklet veya Otomobiller

Yorumlar