Merkezi sınav 8. sınıf soruları ve cevapları açıklandı

Merkezi sınav 8. sınıf soruları ve cevapları açıklandı

Anadolu, fen, anadolu imam hatip, özel liselere geçişte uygulanacak merkezi sınavların ilk gün oturumu saat 09.00'da başladı. Sınavlarda, 1 milyon 300 bin 8'inci sınıf öğrencisi ter döküyor.

Liseye geçişte kullanılacak merkezi sınavların ilki saat 09.00'da başladı. Bahçelievler Kumport ortaokulunda sınava giren öğrenciler büyük heyecan yaşadı.

 

Sınav saatinin yaklaşmasıyla heyecana kapılan bazı öğrencilerin gözyaşlarına boğulması dikkat çekti. Öğrencileri okul bahçesinde bekleyen veliler ise Kur'an-ı Kerim okuyarak dua etti.

 

Oğlunu sınava getiren şule karaman, "Çok heyecanlıyız" ifadelerini kullandı.

 

8.Sınıflar 1. Dönem Ortak Sınavları Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarı

 

TEOG Merkezi Ortak Sınav soruları ve cevap anahtarı yayınlandığında aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

Birinci dönemin ortak sınavları, 28-29 Kasım'da tüm ülke genelinde olağanüstü haller ve özel durumlar dışında öğrencilerin öğrenim gördükleri okullarla, yurt dışında ise KKTC ve bakanlığa bağlı okulların bulunduğu, sınav yapılması uygun görülen merkezlerde Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20'de başladı. Sınavlar saat 12.00'de tamamlanmış oldu. TEOG Merkezi Ortak Sınav soruları ve cevap anahtarı yayınlandığından aşağıdaki linkler aktif olacaktır.

DERSLER KİTAPÇIKLAR
Türkçe A Kitapçığı B Kitapçığı Görme Engelliler
Matematik A Kitapçığı B Kitapçığı Görme Engelliler
Din Kültürü A Kitapçığı B Kitapçığı Görme Engelliler
Fen ve Teknoloji A Kitapçığı B Kitapçığı Görme Engelliler
İnkilap Tarihi A Kitapçığı B Kitapçığı Görme Engelliler
İngilizce A Kitapçığı B Kitapçığı Görme Engelliler
Almanca C Kitapçığı D Kitapçığı  
Fransızca E Kitapçığı F Kitapçığı  
İtalyanca G Kitapçığı H Kitapçığı  

Diğer veli Zeynep Ertük ise, "Çocuğum gecesini gündüzüne katarak çalıştı. Elinden geleni yaptı" şeklinde konuştu.

Kaynak: CİHAN

e-Okul Ortak Sınav Bilgilendirme Duyurusu

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün  22/11/2013 tarih ve 2013/33 sayılı genelgesi doğrultusunda e-Okul Sınav işlemleri modülü Ortak Sınav Giriş İşlemleri bölümünde yer alan ekranlar ilgili genelgenin 11. maddesi gereği açılmıştır. Kayıt işlemleri sınav günü 28-29 Kasım 2013 tarihinden itibaren başlayacaktır.

Sınav merkezi olan tüm okullar Kurum Sınav Giriş Durumu ekranından sınav durumu ile ilgili bilgilerini eksiksiz gireceklerdir.

Sınava girmeyen öğrencisi olan sınav merkezleri Sınava Girmeyen Öğrenci Girişi ekranından Ortak sınav günü ve dersine göre sınava girmeyen öğrencileri gireceklerdir.

Yedek salonda sınava giren öğrencisi olan sınav merkezleri Yedek Salonda Sınava Giren Öğrenci Girişi ekranından Ortak sınav günü ve dersine göre yedek salondan sınava giren öğrencileri gireceklerdir.

 

Yorumlar