MEB Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

MEB Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ehliyet sınav soruları cevapları yayınlandıktan sonra herkes puanını hesapladıktan sonra sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak edecektir.Ehliyet sınav soruları cevapları yayınlandıktan sonra herkes puanını hesapladıktan sonra sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak edecektir.

2 Şubat ehliyet sınav sonuçları MEB 'nin yayınlandığı 2013 Ehliyet sınav takvimine göre 12 Şubat 2013 salı günü yayınlanacaktır.Ehliyet sınav sonuçları açıklanma tarihi burada! 2013 Yılının ilk ehliyet sınavı 2 Şubar 2013 tarihinde tüm Türkiye genelinde yapılacak. Ehliyet sınav sonuçları açıklanma tarihi burada!Sınav herzaman olduğu gibi MEB tarafından gerçekleştirilecek.ehliyet sınav sonuçları

 

2 şubat 2013 tarihinde gerçekleşen MEB ehliyet sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak çok merak ediliyor şimdiden.

 Sonuçları kontrol etmek için tıklayın

 

2 Şubat tarihinde sınava giren Ehliyet almak isteyen adaylar Trafik, Motor ve İlk yardım bilgisinden minumum 70 almaları halinde direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaklardır.

 

İşte bir kaç detay verelim sonuçlarla ilgili kısadan: Sonuçlar açıklanınca sizlerle olacaktır.

Bizde Haber Molası olarak ehliyet sınavına girecek adaylar için daha önceki sınavlara ait sınav soruları ve cevaplarını bu sayfadan duyuruyoruz.

 

Meb tarafından yapılan ehliyet sınavı soruları ve cevapları çok zor olamamakla beraber sorularda her zaman birbirine yakındır. Kısaca bir iki dönem önceki sınav sorularına çalışan bir aday rahatlıkla ehliyet sınavından geçer puan alabilirler

ehliyet sınav sonuçları

 

2 Şubat 2013 tarihli ehliyet sınavına giren sürücü adayları soruları bu sayfadan indirebilirler. 2 Şubat 2013 Ehliyet sınavına giren sürücü adayları sınav soruları açıklandı..

 

A1-A2 Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı İçin Tıkla

B Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı İçin Tıkla

C-D-E Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı İçin Tıkla

F-G Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı İçin Tıkla

H Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı için Tıkla

 

İlkyardım bölümünden toplam 30 soru sorulur. İlkyardım'dan geçebilmeniz için 30 soruda 21 doğru yapmanız gerekir. Bir başka değişle en fazla 9 yanlış yapabilirsiniz. 21 doğru cevap 70 puanı geçmenize yeter. İlkyardım testinde her soru 3,3 puan üzerinden; 3,3 x 21 = 69,9'dan 70 puan eder.

 

Trafik bölümünden toplam 50 soru sorulur. Trafik'den geçebilmeniz için 50 soruda 35 doğru yapmanız gerekir. Bir başka değişle en fazla 15 yanlış yapabilirsiniz. 35 doğru cevap 70 puanı geçmenize yeter. Trafik testinde her soru 2 puan üzerinden; 2 x 35 = 70 puan eder.

 

Motor bölümünden toplam 40 soru sorulur. Motor'dan geçebilmeniz için 40 soruda 28 doğru yapmanız gerekir. Bir başka değişle en fazla 12 yanlış yapabilirsiniz. 28 doğru cevap 70 puanı geçmenize yeter. Motor testinde her soru 2,5 puan üzerinden; 2,5 x 28 = 70 puan eder.

 

Yukarıda belirtilen rakamlar çerçevesinde minimum doğru cevap sayısına ulaşan veya geçen adaylar 70 puan alarak o testten geçmiş sayılırlar.

 

lkyardım, Trafik veya Motor testlerinin herhangi birinden veya ikisinden kalan aday bir sonraki sınavda hangi testi cevaplayacak?

 

Sınavı geçebilmek için her bir testten ayrı ayrı 70 puan almak zorundasınız. Örneğin İlkyardım'dan 66, Trafik'den 80 ve Motor'dan 85 alan birisi yalnızca İlkyardım testinden kalmış olur ve bir dahaki ehliyet sınavında yalnızca İlkyardım'dan girer. Artık Trafik ve Motor'dan muaftır.

 

Bir sonraki sınavda İlkyardım testini de geçerse ehliyet sınavını geçmiş sayılır ve direksiyon sınavına girmeye hak kazanır.

Yorumlar

filiz ersöz

ne zaman acıklanacak