Manavgat'a organize sanayi

Manavgat'a organize sanayi

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Manavgat'a iki organize sanayi bölgesi yapılacağı müjdesini verdi.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Manavgat'a iki organize sanayi bölgesi yapılacağı müjdesini verdi. Manavgat'a karma organize sanayi bölgesi ve yat imalatı ve onarımıyla ilgili ihtisas organize sanayi bölgesi yapılacağını belirten Ergün, "Valilik yer etüt çalışmalarını Biz de organize sanayi bölgelerinin kuruluşunu gerçekleştireceğiz." dedi.

Antalya'da çeşitli incelemelerde bulunan Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak'ı makamında ziyaret etti. Ergün, Antalya ve Manavgat ile yürütülen projelerle ilgili bilgi verdi. Tarım ve turizm aktivitelerinin yanında sanayinin de Antalya ekonomisi içinde çok önemli yer tuttuğuna işaret eden Bakan Ergün, "Antalya'da çok ciddi bir sanayi potansiyeli de var. Bunu çeşitlendiren çalışmaları devam ettiriyoruz. Şimdi Manavgat bölgesinde iki yeni organize sanayi bölgesi çalışması yapıyoruz." dedi.

Manavgat'a kurulacak organize sanayi bölgelerinin sadece bölgeye hitap etmeyeceğini belirten Ergün, aynı zamanda Akdeniz Havzası'nın en önemli yat imalat ve onarım merkezinin inşa edileceğini kaydetti. "Turizmle bağlantılı olarak önemli bir sanayi kolunu da orada gerçekleştirmiş olacağız." diyen Bakan Ergün, şöyle devam etti: "Orada dağınık bazı çalışmalar yapıldığını gördük. Şimdi bunların hepsini bir çatı altında, çok modern bir şekilde toplayacağız. Yat imalatı ve onarım merkeziyle, hatta konaklama imkanıyla turizmle bütünleşmiş çevre hassasiyeti yüksek olan bir yatım alanını gerçekleştireceğiz." Manavgat'ta başka çalışmalara da ihtiyaç olduğunu dile getiren Ergün, 14 kilometrelik Manavgat Irmağı'nın tekne turları açısından son derece güzel imkanlara sahip olduğuna dikkat çekti. Ergün, "Süratle Manavgat Irmağı boyunca bölgenin ekonomik değerini artıracak ve nitelikli bir cazibe merkezi haline getirecek projeleri hayata geçirmek imanımız olacaktır." diye konuştu. (CİHAN)

Yorumlar