Hac kura sonuçları çekiliyor - 28 Mart hacılık sonucu açıklandı mı?

Hac kura sonuçları çekiliyor - 28 Mart hacılık sonucu açıklandı mı?

28 Mart 2013 Hac kura sonuçları ne zaman açıklanacak?Hac kura sonuçları ne zaman? Hac kura sonuçları 2013 için tıklayınız. İşte 2013 yılı Hac kura sonuçları ve Hac kura sonuçları hakkında detaylı bilgiler...

2013 Hac Kuraları Ne Zaman Çekilecek, Hac Kuraları 2013 sonuçları nereden açıklanacak. 2013 Hac Kuraları Çekiliş Tarihi ne zaman? 2013 Hac Kuraları, Hac Kayıt Durumu, Sorgulama diyanet.gov.tr - 28 Mart Perşembe günü Bakanlıklar arası Hac Kurulu'nun üyeleri, müsteşar ve müsteşar yardımcıları, Diyanet İşleri Başkanı ve TURSAB başkanının bulunduğu bir heyetin huzurunda bilgisayar ortamında modern aletlerle kura çekimi yapılacak.
Kura Sonuçları 28 MART 2013 Saat:20:00'den itibaren yayımlanacaktır.Sonuçlar HaberMolasi.com 'dan canlı olarak duyurulacaktır..Bizi izlemeye devam edin..
Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdür Vekili Ergün Yücel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4-22 Şubat tarihlerinde hac ön kayıtlarının gerçekleştirildiğini, ayrıca eski kayıtların da yenilendiğini hatırlattı.

2013 yılı hac kurası töreninin yarın Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu'nda saat 10.00'da gerçekleştirileceğini anlatan Yücel, törene Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve Bakanlıklararası Hac Ve Umre Kurulu üyelerinin de katılacağını ifade etti.

Yücel, kura çekim sonuçlarının, Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesindeki hac portalından TC kimlik numaraları girerek öğrenebileceğini kaydetti.

Kura çekiminde ''katsayı'' uygulaması

Hac kurası işlemiyle ilgili de bilgi veren Yücel, 2009 yılından beri katsayılı kura sistemini uyguladıklarını ifade etti.

Hacı adayları arasında 2007 yılından beri bekleyenlerin olduğunu anlatan Yücel, bu kişilerin yedinci defa kuraya gireceklerini hatırlatarak, ''Katsayılı kura sistemindeki esas, beklenen yılların katsayısı alınarak kura hakkı verilmesidir. Bu sene 7 yıldır bekleyenler 49, 6 yıl bekleyenler 36, 5 yıl bekleyenler 25, 4 yıl bekleyenler 16, 3 yıl bekleyenler 9, 2 yıl bekleyenler 4 ve bu sene müracaat edenler de bir kura hakkıyla girmiş olacaklardır. Böyle bir sistem ile oranlar da bu sıraya göre gerçekten hakkaniyetli bir sıralama yapılmaktadır'' diye konuştu.

Yorumlar