Galatasaray Juventus maçı kaç kaç bitti ?

Galatasaray Juventus maçı kaç kaç bitti ?

Galatasaray Juventus maçı kaç kaç ? sorusunun cevabı habermolasi.com da..Gs Juve maçı canlı yayın takip ederek size maç skorunu canlı aktarıyoruz.

Galatasaray Juventus maçı kaç kaç ? sorusunun cevabı habermolasi.com da..Gs Juve maçı canlı yayın takip ederek size maç skorunu canlı aktarıyoruz.

Juventus 2-2 Galatasaray

"Galatasaray kapalı bir oyun sistemiyle oynayarak alanları rakibine bırakmamalı. Siyah beyazlılar, rakip takımın kendi oyununu empoze ettiği maçlarda büyük zorluklar yaşıyorlar"

Bu gece oynanacak Juventus-Galatasaray maçı öncesinde Torino ekibini yakından tanıyan Calcionews24 muhabiri Michele Ruotolo'ya siyah beyazlı ekibi sorduk. Çarpıcı tespitlerde bulunan İtalyan gazeteci, sarı kırmızılıların Juve'yi yenmesinin imkansız olmadığını, kendi oyununu sahaya yansıtarak rakibine kabul ettirdiği takdirde maçtan galibiyetle ayrılabileceğini söyledi. Bunun dışındaki oyun anlayışlarının Çizme ekibine yarayacağını dile getirdi.

MAÇI ŞİFRESİZ VEREN YABANCI KANALLAR?

İdman TV - Canlı izlemek için tıklayın!
5 GOLD (israel)
Al Jazeera Sport +7 / HD3
beIN Sport Max 5
C+ Liga Campeones 7
Italia 1
Sky Sport 1 (italy) / HD
Sky Sports *RED button
Smart Spor / HD

Juventus'un oyun tarzını anlatabilir misin?

Juventus oldukça ofansif bir futbol oynar ve bu yönüyle diğer İtalyan takımlarından ayrılır. Conte, zayıf güçlü ayrımı yapmaksızın oyuncularına her takıma karşı böyle oynamalarını, hata yapmaktan korkmadan sahaya karakter koymalarını öğütler. 3-5-2 klasik sahaya dizilişleridir. Kanat akınları oyun planında önemli bir yer tutar. Kanatlardaki iki oyuncu aynı zamanda forvet gibi oynarlar. Conte'nin en önemli numaralarından bir tanesi oyun sırasında formasyonu değiştirmesidir. Bazen bir anda 4-2-3-1 ya da 4-3-3'e döndüklerini görebilirsiniz.

Juventus'un güçlü ve zayıf yönleri neler?

Eşsiz bir orta sahaya sahipler. Marchisio, Pirlo, Pogba, Vidal mevkilerinin en iyi oyuncuları. Ancak ataklarda bazı sorunlar yaşıyorlar. Bir maçta 20-30 ofansif aksiyonları oluyor. Ancak defansta zaman zaman açıklar veriyor ve kale önünde hatalar yapabiliyorlar. Conte'nin uyguladığı program çerçevesinde Juventus'un formunun zirvesine ancak gelecek aylarda ulaşacağını da söylemem gerek.

Galatasaray nasıl kazanabilir?

Galatasaray kazanmak istiyorsa diğer bazı büyük takımların Juve'ye karşı düştüğü bir hataya düşmemeli. O da şu: Kapalı bir oyun sistemiyle oynayarak alanları Juventus'a bırakmak. Siyah beyazlılar rakip takımın kendi oyununu empoze ettiği maçlarda büyük zorluklar yaşıyorlar.

Pirlo?

Takımın beyni... Juventus için kilit isim sadece ve sadece odur. Her top onun ayağına gider. Oyunun ritmini o belirler. O olmayınca takımın dengesi bir nebze bozulur. Torino maçında oynatılmamasının sebebi bugünkü maçtı. Galatasaray'a karşı sahada olacak. Tevez de önemli bir oyuncu ama takıma yeni geldi, eksikliği Pirlo kadar hissedilmez. Son zamanlarda formunda önemli yükseliş olan Pogba da bu maçta en önemli kozlardan olacaktır.

Yeni stat hakkındaki düşüncelerin?

Yeni stat Juventus'un en büyük kozlarından. Eskiden Delle Alpi'de oynuyorlardı. Burada tribünler sahaya uzaktı ve etkisi zayıftı. Ancak Juevntus Arena'da tribünler sahanın dibinde ve oyuncular üzerinde büyük bir etki yaratılmasına neden oluyor. Rakipler için İtalya'nın en güç stadının burası olduğunu söylemem gerek.   

Yorumlar