Ehliyet sınav sonuçları açıklandı! Tc kimlik ile öğrenmek için tıklayınız

Ehliyet sınav sonuçları açıklandı! Tc kimlik ile öğrenmek için tıklayınız

Merakla beklenen ehliyet sınav sonuçları açıklandı! Tc no ile öğrenmek için tıklayın..Ehliyet sınavı sonuçları 2012 2013 meb, Ehliyet sonuçları öğren, Ehliyet sınav sonuçları açıklandı tıkla öğren Ehliyet Sınav Sonuçları 17 Eylül Pazartesi günü Açıklandı.Ehliyet sınav sonuçları bugünlerde en çok aranan kelimeler arasında. Tüm Türkiye genelinde aynı anda yapılan 20 Ekim 2012 ehliyet sınavı sonuçları sınava giren ve ehliyet almak isteyen adaylar tarafından merak konusu.

Ehliyet sınavı sonuçları 2012 2013 meb, Ehliyet sonuçları öğren, Ehliyet sınav sonuçları açıklandı tıkla öğren Ehliyet Sınav Sonuçları 17 Eylül Pazartesi günü sürpriz bir şekilde 1 gün erken Açıklandı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2012 yılının üçüncü ehliyet sınavı 1 Eylül 2012 Cumartesi günü yapıldı. MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün sınav uygulama ve açıklama takvimine göre 1 Eylül 2012 ehliyet sınav sonuçları 17 Eylül 2012 Pazartesi günü açıklandı. Sürücü adaylarının başarılı olup ehliyet almaya hak kazanmaları için İlkyardım, Trafik ve Motor derslerinin her birinden en az, baraj puan olan 70 puanı almaları gerekmektedir.

 

1 Eylül 2012 Ehliyet Sınav Sonucu Sorgulama Ekranı

 

 

20 EKİM 2012 EHLİYET SINAV SONUÇLARINI KONTROL ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Ehliyet sınav sonuçları bugünlerde en çok aranan kelimeler arasında. Tüm Türkiye genelinde aynı anda yapılan 20 Ekim 2012 ehliyet sınavı sonuçları sınava giren ve ehliyet almak isteyen adaylar tarafından merak konusu.

 

Habermolasi.com olarak bizde bu konu üzerine ziyaretçilerimizi aydınlatıcı bilgiler ve son yapılan ehliyet sınav sonucu 'nun ne zaman açıklanacağını aktarmaktayız.

 

Daha önceki dönemlerde MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) ehliyet sınav sonuçları 'nı sınav takviminde belirttiği günden bir kaç gün sonra açıklamaktaydı. Bu durum Meb sitesinde yani meb.gov.tr adresinde aşırı yoğunluğa sebep olmaktaydı ve site kilitlenmekteydi.MEB buna çözüm olarak 1 Eylül 2012 tarihli sınav sonuçlarını duyururken TC kimlik numarası sırasına göre açıklama yaptı ve sonuç açıklamayı gece 04:00 sularında açıkladı, böylece ilk defa meb sitesi kilitlenmeden adaylar ehliyet sınav sonuçlarını öğrenmiş oldular.

 

20 Ekim 2012 Ehliyet sınavı sonuçları 5 Kasım veya 6 Kasım 2012 tarihlerinde açıklanması bekleniyor. 20 Ekim tarihli sınav sonuçları açıklandıktan sonra 17-18 Kasım 2012 tarihinde direksiyon sınavı yapılacaktır.

 

B sınıfı ehliyet sınavından geçmek için kaç doğru yapmak kaç puan almak gerekir?

 

İlkyardım bölümünden toplam 30 soru sorulur. İlkyardım'dan geçebilmeniz için 30 soruda 21 doğru yapmanız gerekir. Bir başka değişle en fazla 9 yanlış yapabilirsiniz. 21 doğru cevap 70 puanı geçmenize yeter. İlkyardım testinde her soru 3,3 puan üzerinden; 3,3 x 21 = 69,9'dan 70 puan eder.

 

Trafik bölümünden toplam 50 soru sorulur. Trafik'den geçebilmeniz için 50 soruda 35 doğru yapmanız gerekir. Bir başka değişle en fazla 15 yanlış yapabilirsiniz. 35 doğru cevap 70 puanı geçmenize yeter. Trafik testinde her soru 2 puan üzerinden; 2 x 35 = 70 puan eder.

 

Motor bölümünden toplam 40 soru sorulur. Motor'dan geçebilmeniz için 40 soruda 28 doğru yapmanız gerekir. Bir başka değişle en fazla 12 yanlış yapabilirsiniz. 28 doğru cevap 70 puanı geçmenize yeter. Motor testinde her soru 2,5 puan üzerinden; 2,5 x 28 = 70 puan eder.

 

Yukarıda belirtilen rakamlar çerçevesinde minimum doğru cevap sayısına ulaşan veya geçen adaylar 70 puan alarak o testten geçmiş sayılırlar.

 

lkyardım, Trafik veya Motor testlerinin herhangi birinden veya ikisinden kalan aday bir sonraki sınavda hangi testi cevaplayacak?

 

Sınavı geçebilmek için her bir testten ayrı ayrı 70 puan almak zorundasınız. Örneğin İlkyardım'dan 66, Trafik'den 80 ve Motor'dan 85 alan birisi yalnızca İlkyardım testinden kalmış olur ve bir dahaki ehliyet sınavında yalnızca İlkyardım'dan girer. Artık Trafik ve Motor'dan muaftır.

 

Bir sonraki sınavda İlkyardım testini de geçerse ehliyet sınavını geçmiş sayılır ve direksiyon sınavına girmeye hak kazanır.

 

20 Ekim Ehliyet sınavı sonuçları ve kaç puan beklediğinizi aşağıdaki yorum yaz bölümünden ekleyerek düşüncenizi paylaşabilirsiniz..

 

Habermolasi.com - Özel haberi!

Yorumlar